Riešo skausmas

Dilbį bei plaštaką jungianti lanksti dalis vadinama riešu. Riešas yra gana jautri rankos dalis, kurią galima susižeisti, patempti ar išnarinti, tad po vienos tokios nemalonios traumos riešo skausmas gali tapti nuolatiniu palydovu. Riešo skausmas - šiais, visuotinos kompiuterizacijos laikais, vis dažniau pasitaikantis sutrikimas, nes gali atsirasti ne tik dėl fizinio aktyvumo, bet ir dėl monotoniško kompiuterio pelytės spaudinėjimo. 

Riešo skausmas dažnai vadinamas riešo kanalo sindromu – tai pirštų, plaštakos delninės pusės (riešo) skausmas, lydimas jutimo sumažėjimo bei raumenų atrofijos. Riešo kanalo sindromas atsiranda dėl vidurinio nervo suspaudimo riešo kanale. Gydytojai tikina, kad šio sindromo išsivystymui įtaką daro ne tik fizinio aktyvumo buvimas, bet ir lytis. Pasirodo moterims riešo skausmas pasitaiko gerokai dažniau nei vyrams. Taip yra todėl, kad jų riešo kanalas yra gerokai siauresnis, todėl tikimybė užspausti vidurinį nervą taip pat padidėja. Moterims liga dažnai prasideda arba paūmėja hormoninių pokyčių laikotarpiais: nėštumo, menopauzės metu, po ginekologinių operacijų. Pacientų amžiaus vidurkis yra apie 52 metus.

Riešo skausmo priežastys:
Sausgyslių uždegimas.
Riešo lūžiai bei traumos gali sukelti nepakeliamus ir įkyrius riešo skausmus.
Nutukimas.
Lipomos, neurinomos ir kiti navikai.
Taip pat riešo skausmas gali pradėti kankinti dėl kraujo išsiliejimo.
Ligų sukelti audinių pakitimai.
Riešo skausmai gali kamuoti ir dėl susidariusių kaulinių ataugų.
Reumatoidinis artritas.
Osteoartritas.

Kaip kovoti su riešo skausmais?
Išvengti riešo skausmų gali būti sudėtinga, tačiau norint sumažinti riziką, siūlome vengti rūkymo, alkoholio, mažiau dirbti su kompiuteriu, atsargiai sportuoti.